سوالات متداول

1- آیا وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران نیروی جدید استخدام می کند؟  

خیر. در حال حاضر علاقه مندان می توانند در سامانه فارغ التحصیلان دانشگاهی به نشانی jad.mop.ir بر اساس شرایط اعلام شده و رشته های دانشگاهی مرتبط ثبت نام نمایند تا در صورت نیاز به نیروهای متخصص به صورت قراردادی مشغول به فعالیت شوند. ضمنا بخش بزرگی از فعالیت های صنعت نفت توسط شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی و یا پیمانکاران خصوصی انجام می شود که فرآیند استخدام در آنها در حوزه اختیار وزارت نفت و شرکت های تابعه آن نیست.


2- آیا در شرکت ملی نفت ایران قانونی مبنی بر جذب فرزندان کارکنان  شرکت ملی نفت ایران وجود دارد؟


خیر


3- آیا استخدام قرارداد مدت معین لغو شده است؟ در صورت مثبت بودن جواب، تکلیف این دسته از کارمندان چه می شود؟

بر اساس بخشنامه ابلاغی در تاریخ 90.12.2 مبنی بر اعلام شرایط ساماندهی نیروها از تاریخ 91.1.1 دیگر قرارداد مدت معین مصداق نداشته و بر اساس دستور وزیر محترم نفت، با افراد مشمول، قرارداد مدت موقت امضا خواهد شد.در این رابطه، کارکنانی که هم اکنون به صورت مدت معین مشغول به کار هستند، شرایط قرار دادی آن ها فعلا به همین صورت باقی است تا در آینده تعیین تکلیف شوند.


4- ضوابط انتقال در داخل صنعت نفت به چه صورت می شود ؟

درخواست کارکنان رسمی که شخصا متقاضی انتقال هستند در صورت داشتن حداقل 5 سال مجموع سابقه خدمت پیمانی و رسمی در یکی از مراکز ستادی، عملیاتی/ مناطق شرکت، مورد پذیرش و بررسی قرار می‌گیرد. در این رابطه پذیرش درخواست انتقال کارکنان پیمانی صرفا در صورت انحلال و یا کوچک‌سازی سازمان مربوط که به حذف سمت مورد تصدی متقاضی منتهی شود، امکانپذیر است. همچنین انتقال کارکنان قرار دادی مجاز نمی‌باشد. پذیرش درخواست مجدد کارکنان متقاضی انتقال حداقل 5 سال پس از تاریخ انتقال قبلی امکانپذیر خواهد بود. در این مورد نخست: در مواردیکه تقاضای انتقال به دلایل مشکلات درمانی توصیه می‌شود، پس از تایید تقاضا توسط کمیسیون پزشکی سازمان بهداشت و درمان محل، شرط سابقه اشتغال لازم الرعایه نخواهد بود.

دوم: در شرایط ویژه ناشی از مشکلات خانوادگی موافقت با انتقال قبل از موعد پس از بررسی و تایید واحد روابط کار و مددکاری اجتماعی / واحد با وظایف مشابه و رعایت سایر  ضوابط این دستورالعمل انجام می‌گیرد.

تقاضای انتقال به منزله منتظر خدمت، در اختیار امور اداری/واحد کاریابی و یا انفکاک متقاضی از سمت تحت تصدی و واحد محل خدمت نمی باشد. لذا تا اعلام سمت سازمانی و محل خدمت جدید، متقاضی در واحد متبوعه کماکان به انجام وظایف محوله مشغول خواهد بود. از سوی دیگر تقاضای انتقال برای متقاضی ایجاد حقی که شرکت ملزم به استیفای آن باشد تلقی نمی شود.


5- چگونه می‌توان از آخرین مناقصه‌ها و مزایده‌ها در شرکت ملی نفت ایران اطلاع کسب کرد؟


در پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نشانی nioc.ir در بخش مناقصه و مزایده آخرین اطلاعات منتشر می‌شود.


6- چگونه می توان با شرکت ملی نفت ایران و بخش های ستادی ارتباط برقرار کرد؟


تلفنخانه شرکت ملی نفت ایران با شماره تماس 02161651 به مخاطبان و مراجعان خدمات ارائه می‌دهد.


7- محصولات شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی چگونه عرضه می شود؟

برای اطلاع از این بخش می توان به پایگاه اینترنتی bourse.nioc.ir مراجعه یا با شماره ۰۲۱۸۸۹۴۶۳۵۹ تماس گرفت.


8- پژوهشگران برای مطالعه و بررسی نیازهای صنعت نفت در زمینه‌های فن آوری، دانش بنیان و استارت‌آپ به کدام بخش مراجعه کنند؟

پژوهشگران محترم می‌توانند آخرین اطلاعات در این زمینه را در پایگاه اینترنتی rtd.nioc.ir دریافت کنند یا با شماره 02188874500 مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران تماس بگیرند.


9- کارکنان شرکت ملی نفت برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات حوزه بهداشت و درمان باید به کدام بخش مراجعه کنند؟

کارکنان محترم شرکت ملی نفت ایران می توانند آخرین اطلاعات در این بخش را از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با شماره تماس 02183306 یا از پایگاه اینترنتی piho.ir دریافت کنند.


10- همكاران بازنشسته آخرین اطلاعات خدمات غیرحضوری را چگونه دریافت کنند؟

بازنشستگان محترم جهت مشاهده صورتحساب، مشاهده فیش درمان، درخواست صدور معرفی نامه‌ها و سایر امور بازنشستگی می‌توانند به پایگاه اینترنتی oipf.ir مراجعه کنند و یا با شماره 02188801001 تماس بگیرند.


نشست افتتاحیه طرح تعالی سازمانی، پیاده سازی مدل EFQM2020 در سطح شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

تاريخ وقوع خبر :
 ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم از طریق دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی با همسایگان قدردانی کرد و گفت: ملاک مجلس در رویارویی با مذاکرات هسته‌ای لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی مردم ایران است.

   

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تأمین مالی پروژه ان‌جی‌ال خارک و بهره‌برداری از آن، از سوزاندن روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گازهای میدان‌های خارگ و بهرگان جلوگیری می‌شود.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اقدامات این مدیریت در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

   

تاريخ وقوع خبر :
 ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ 

هیثم الغیص، امروز یکم اوت ۲۰۲۲ (دهم مردادماه) به‌عنوان بیست‌وچهارمین دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) کارش را آغاز کرد.

تاريخ وقوع خبر :
 ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ 

یک نهاد نظارتی به دولت استرالیا هشدار داد برای جلوگیری از بحران عرضه داخلی صادرات گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) را محدود کند.

   

مدیر حمل‌ونقل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به جایگاه هفتم فرودگاه خلیج فارس عسلویه در بین فرودگاه‌های کشور از نظر انتقال مسافر، این فرودگاه را برترین فرودگاه منطقه برشمرد که امکان ارائه خدمات همزمان به هشت پرواز پهن پیکر را دارد.

مشاوران وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده و طی سفری دو روزه ضمن بازدید از پایانه نفتی خارک مسائل و مشکلات بانوان شاغل و خانواده کارکنان این منطقه را بررسی و بر پیگیری مطلبات بانوان صنعت نفت تأکید کردند.

   
دیدگاه خود را وارد کنید

لطفا توضيحات مورد نظر خود را وارد کنيد:
متن پيام
چگونه با شما ارتباط برقرار کنيم:
ايميل شما:
نام شما (انتخابي)
نام شرکت/سازمان
تلفن:
فاکس/نمابر:
تصویر امنیتی
  ارسال  پاک 

گروه دورانV6.0.19.0