اخبار برگزیده


17:041402/2/28
اعلام حمایت مدیرعامل شركت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری حمایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر  در حاشیه نخستین روز نمایشگاه صنعت نفت با اشاره به استقبال و حضور بیش از ۱۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، نمایشگاه را فرصتی برای گرد هم آوردن صنعتگران فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از سراسر جهان دانست و گفت: در این فضای مشترک امکان گسترش تعامل با دیگر کشورها و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، تبادل اطلاعات، سرمایه‌گذاری، امضای قراردادها و تفاهمنامه‌های مختلف در زمینه مبادله کالا، خدمات، فناوری، توسعه و ... فراهم می شود.

به گفته وی، در نمایشگاه بیست‌وهفتم تازه‌ترین دستاوردهای روز در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به نمایش گذاشته می‌شود، از این‌رو شرکت‌های فعال در حوزه انرژی می‌توانند ضمن آشنایی با فناوری‌های‌های نو، شرح نیازها و همکاری با مجموعه بزرگ صنعت نفت، در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری یا امضای قرارداد همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رشد تولید و توسعه اشتغال در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نفت ۱۴۰۲ اعلام کرد و افزود: دانشجویان، پژوهشگران، گروه‌های استارتاپی و حتی افراد جویای کار می‌توانند از فرصت برگزاری این نمایشگاه برای شناخت نیازمندی‌ها، فناوری‌ها و مهارت‌های پرکاربرد صنعت نفت و ... استفاده کنند و با تقویت توانمندی، خود را برای ورود به بازار کار و همکاری با شرکت‌های نفتی، آماده کنند.

خجسته‌مهر با اشاره به تولید فناورانه به‌عنوان یکی از راهبردهای مورد تاکید شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بیست‌وهفتم، تصریح کرد: سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که با شدت گرفتن تحریم‌ها همواره مورد توجه شرکت نفت بوده و با روی کار آمدن دولت سیزدهم نیز شکل جدی‌تر و در نتیجه عملی‌تری به خود گرفته است.

وی با اعلام حمایت از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز مانند سال ۱۴۰۱، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری حضور فعال و موثری خواهند داشت.  

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: مصرف بهینه از دیگر راهبردهای مورد تاکید این شرکت در نمایشگاه نفت امسال است که در این زمینه نیز باید مسیر جدیدی را طرح‌ریزی کرد و به صورت ویژه به دنبال تولید دانش بومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشیم.