شنبه 27 شهریور 1400   19:12:34
11:501394/6/3
شل متعهد شد:پرداخت بدهی نفتی ایران پس از لغو تحریم ها

معاون شرکت نفتی صاحب نام انگلیسی-هلندی رویال داچ شل اعلام کرد: این شرکت بدهی بیش از ٢ میلیارد دلاری (یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون پوند) خود را به شرکت ملی نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها می پردازد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، «ادوارد دنیلز» درباره بدهی نفتی شل به ایران، گفت: شرکت شل بدهی بیش از ٢ میلیارد دلاری (یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون پوند) خود را به شرکت ملی نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها می پردازد و سپس سرمایه گذاری در بخش‌های نفت و گاز ایران را بررسی خواهد کرد.
معاون مدیرعامل شل در امور توسعه بازرگانی و فعالیت‌های جدید شرکت انگلیسی شل افزود: حضور دوباره و سرمایه گذاری شل در ایران بستگی به شرایط پیشنهادی ایران پس از لغو تحریم ها خواهد داشت.
این مقام بلند پایه شرکت نفتی شل، تاکید کرد: از این که عضو این هیات تاریخی در سفر به ایران هستیم، بسیار خوشحالیم اما برای حضور دوباره در ایران باید منتظر لغو تحریم ها باشیم.
بر اساس این گزارش، همزمان با سفر فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس به بهانه بازگشایی سفارت این کشور غربی در تهران، دور جدید مذاکرات نفتی ایران با شرکت شل هم در ساختمان وزارت نفت آغاز شد که مهم ترین محور این مذاکرات دو جانبه نحوه وصول بدهی ۲.۳ میلیارد دلاری این شرکت نفتی به ایران بود.
پیگیری‌ها نشان می دهد وزیر خارجه انگلیس در نشست مشترک مذاکرات وزیر نفت ایران با معاون شرکت شل با پادرمیانی پرداخت و وصول بدهی نفتی شل به ایران در دوران پسا تحریم را ضمانت کرده است.
در همین حال، بیژن زنگنه وزیر نفت ایران پس از پایان برگزاری مذاکره با وزیر خارجه انگلیس درباره نحوه وصول بدهی نفتی شل گفت: انگلیسی‌ها اعلام کردند بلافاصله بعد از لغو تحریم‌ها بدهی ۲.۳ میلیارد دلاری خود را پرداخت خواهند کرد.
کلمات کليدي
بدهی نفتی، رویال داچ شل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پرداخت 100 میلیون یورو از مجموع بدهی نفتی ساراس ایتالیا به ایران
شل خرید نفت از ایران را از سر گرفت
  • 1395/3/22 شنبه شل خرید نفت از ایران را از سر گرفت
    منابع تجاری و داده های ردگیری حرکت کشتی ها حاکیست شرکت رویال داچ شل خرید نفت از ایران را آغاز کرده و به دومین شرکت بزرگ نفتی پس از توتال تبدیل شده است که پس از لغو تحریم های غرب، تجارت با ایران را از سر می گیرد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید