14:201398/1/19
با هدف حفظ پایداری تولید
ضخامت‌سنجی خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی مارون انجام شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از ضخامت‌سنجی ۴۴ هزار و ۲۰۳ موضع از خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی این شرکت در سال ۹۷ خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید کاویان با بیان اینکه پایداری تولید مستلزم پایش دقیق و حفظ سلامت فیزیکی خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی شرکت است، گفت: در سال ۹۷، موفق شدیم ۴۴ هزار و ۲۰۳ مورد معادل حدود ۱.۵ میلیون دسی متر مربع را ضخامت‌سنجی کنیم که تاثیر قابل توجهی بر کاهش تعداد تعمیرات و عملکرد تولیدی شرکت داشته است.

وی افزود: به همین منظور و در بخش بازرسی فنی، ۸ هزار و ۷۴۰ مورد و در بخش خوردگی فلزات، ۷ هزار و ۷۵۴ مورد بازرسی و نظارت انجام پذیرفت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون شرایط عمومی خطوط لوله و تاسیسات این شرکت اعم از تسهیلات سرچاهی، اتصالات و مخازن را عادی ارزیابی و اظهار کرد: خوشبختانه با اقدام‌های پیشگیرانه‌ای که انجام شده، احتمال نشت یا آسیب به دارایی‌های فرآیندی شرکت به حداقل رسیده است.

1/212522

منبع: روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون


کلمات کليدي
ضخامت سنجی، خطوط لوله، حمید کاویان، مارون
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


انجام ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در نفت و گاز گچساران
راهبری ۶ هزار کیلومتر خطوط عملیات تولید به‌عهده نفت و گاز پارس است
شریان‎های انتقال نفت جنوب نوسازی می‎شوند
  • 1396/10/2 شنبه شریان‎های انتقال نفت جنوب نوسازی می‎شوند
    با توجه به اهمیت خطوط لوله نفت به عنوان شریان اصلی انتقال نفت و نقش این خطوط در حفظ محیط زیست، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، به طور مداوم با انجام تعمیرات و نوسازی 27 هزار کیلومتر خطوط لوله این شرکت را محیای انجام عملیات انتقال نگاه می دارد.