13:571397/12/13
در راستای عمل به مسئولیت‎های اجتماعی انجام شد
ارائه خدمات پزشکی شرکت نفت فلات قاره به ساکنان بومی لاوان و نخیلو

شركت نفت فلات قاره ایران در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و با هدف ارائه خدمات پزشکی و درمانی سومین مرحله از برنامه اعزام گروه پزشکان به مناطق عملیاتی را برگزار کرد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شركت نفت فلات قاره برای نخستین بار در سطح صنعت نفت در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و خدمت رسانی به ساکنان بومی همجوار با تاسیسات نفتی، گروهی از پزشکان و کادر درمانی متخصص را به منطقه عملیاتی لاوان اعزام کرد كه به مدت 5 روز به ارائه خدمات درمانی پرداختند.

در این اقدام که به همت امور مددکاری و ایثارگران شرکت نفت فلات قاره و با همکاری گروه پزشکان جهادی برگزار شد، 9 پزشک و کادر درمانی در زمینه های قلب، فیزیوتراپی، ارتوپدی، کار درمانی، تغذیه، بینایی سنجی، مامایی، متخصص زنان و پزشک عمومی پاسخگوی مراجعان در دهکده لاوان و بندر نخیلو بودند.

رئیس امور ایثارگران شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به اینکه این گروه پزشکی از چهارشنبه، 8 بهمن به مدت 5 روز در منطقه لاوان و بندر نخیلو ساکن بودند، گفت: پیش از این دو دوره برنامه حضور پزشکان در منطقه لاوان در دی و بهمن ماه امسال با تشکیل پرونده و معاینه مراجعان برگزار شده بود.

هما ملاجان با اشاره به اینكه در دوره نخست كه دی ماه امسال برگزار شد در مجموع 700 نفر در دهكده لاوان معاینه شدند، اظهار كرد: آموزش‎های بهداشت روان، بهداشت فردی و محیطی و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان در مدارس لاوان از دیگر برنامه های برگزار شده در دوره نخست بود.

center

به گفته وی دوره دوم این طرح با حضور گروه آزمایشگاهی برای گرفتن نمونه با توجه به معاینه های دوره اول، بهمن ماه امسال برگزار شد؛ در این دوره در دهكده لاوان از 229 نفر نمونه گیری خون انجام شد.

ملاجان با بیان اینكه با توجه به نیازسنجی های انجام شده دو دوره پیشین، برای دوره سوم حضور پزشكان و كادر درمانی برنامه ریزی شد، افزود: در این دوره 625 نفر در دهكده لاوان و بندر نخیلو معاینه شدند.

وی استقبال مردم بومی از طرح حضور پزشکان جهادی در منطقه را كم نظیر توصیف و اظهار كرد: شرکت نفت فلات قاره در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این طرح را به صورت دوره ای در مناطق دیگر ادامه خواهد داد.

ملاجان در پایان از حمایت‎های حمید بورد، مدیرعامل شركت نفت فلات قاره ایران، مهرشاد جانبازخوی، مدیر منابع انسانی و بتول سراجان، رئیس واحد روابط كار و مددكاری اجتماعی این شركت برای برگزاری این دوره ها قدردانی كرد.

2/26040
کلمات کليدي
مسئولیت های اجتماعی، شركت نفت فلات قاره ایران، لاوان، مددكاری اجتماعی، پزشکی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


همکاری‎های نفت فلات قاره و پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎یابد
احداث معلم‌سرای امیدیه با مشارکت شرکت نفت‌ و گاز آغاجاری
اقدام اثرگذار وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌های جنوب استان بوشهر
  • 1398/2/2 دوشنبه اقدام اثرگذار وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌های جنوب استان بوشهر
    نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی از اقدام‌های مثبت و اثرگذار وزارت نفت در جنوب استان بوشهر تقدیر کرد و گفت: از اختصاص بسته ویژه حمایتی ۶۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی، راهداری، ورزشی و عمرانی جنوب استان بوشهر توسط وزارت نفت تشکر می‌کنم.