15:581397/12/11
در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد،
مانور بزرگ گرامیداشت شهدای پلاسکو و صنعت نفت

به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهدای صنعت نفت و پلاسکو، روز چهار‌شنبه 8 اسفند‌ماه مانور مشترک امداد، نجات و اطفاء حريق ساختمان های بلند، با مشارکت سازمان آتش‌نشاني تهران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این مانور با تعامل بين بخشي و سازماني و با همکاری سازمان‌هايي نظير اورژانس تهران، هلال احمر، ستاد بحران منطقه 22، آتش نشاني و پژوهشگاه صنعت نفت به انجام رسید.


محمد دیبا، فرمانده عملیات آتش نشانی تهران، با اشاره به این که این مانور با 18 هدف اصلی مورد نظر قرار گرفته است، گفت: از اهداف عمده این مانور می توان به اطفاء حريق در ساختمان‌هاي بلند، اطفاء حريق در سطح و زير سطح، هماهنگي بين بخشي و بين سازمان‌هاي همكار و سازمان‌هاي هوازي اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به نوع فعالیت های تحقیقاتی پژوهشگاه صنعت نفت و استفاده از مواد شیمیایی مصرفی و همچنين استقرار ايستگاه آتش‌نشاني در این سازمان، اين مانور در پژوهشگاه صنعت نفت طراحي و اجرا شد.

حسین جعفریان، جانشین شهردار و دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 22نیز در زمینه ضرورت برگزاری این مانور برای برقراری آمادگی لازم در هنگام بروز حوادث افزود: این منطقه از لحاظ شرايط مكاني يكي از مناطق مهم شهر تهران محسوب مي‌شود چرا که يك سوم برج‌هاي پایتخت در اين منطقه واقع شده است، از اين رو برگزاري اين‌گونه مانور‌ها در این منطقه براي زمان‌ حادثه در دستور كار قرار گرفت.

گفتني است در اين مانور بيش از 10 ايستگاه آتش نشاني حضور داشتند و از اقداماتي نظير واكنش سريع، نردبان‌هاي مرتفع و تشك‌هاي سقوط استفاده شد.

شماره خبر:18794/8

کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید