15:311398/3/27

ساخت مشعل بدون دود برای نخستین بار در مناطق نفت‎خیز جنوب

مشعل بدون دود برای نخستین بار در كارگاه مركزی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی شركت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب ساخته شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی شركت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب با بیان این خبر گفت: این مشعل به درخواست شركت بهره برداری نفت و گاز كارون جهت نصب در واحد بهره برداری شماره 2 اهواز ساخته شد.

خسرو محسنی اظهار کرد:‌ این مشعل از نظر ارتفاع، وزن و طراحی فنی و مهندسی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است كه ساخت چنین سازه ای در كارگاه مركزی اهواز سابقه نداشته و برای نخستین بار صورت می گیرد.

وی با بیان اینكه تا كنون مشعل های زیادی در كارگاه مركزی اهواز ساخته شده است،‌ افزود: مشعل بدون دود واحد بهره برداری اهواز-2 دارای ارتفاع 3.70 متر، وزن 1.5 تن و نازل های خاص جهت حذف كربن نسوخته(دوده) است.

محسنی ادامه داد:‌ این مشعل در مدت زمان 20 روز در كارگاه مركزی اهواز ساخته و آماده نصب شد كه از این نظر یك ركورد محسوب می شود.

وی، گفت: مشخصات فنی و مواد اولیه این مشعل از سوی شركت بهره برداری نفت و گاز كارون تأمین و ساخت و بازرسی فنی از سوی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی و با همكاری شركت نفت و گاز كارون انجام شد.

محسنی افزود: مشعل بدون دود به منظور بهسوزی مشعل و كاهش آلاینده های هوا مطابق با استانداردهای زیست محیطی طراحی و ساخته شده است.

وی یادآور شد: نمونه ای از این مشعل سال گذشته توسط یك شركت سازنده داخلی ساخته و در واحد بهره برداری شماره 3 اهواز نصب شد.

2/26840
کلمات کليدي
مشعل بدون دود، كارگاه مركزی، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بازدید مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان
اعزام گروه‌های امدادی مناطق نفت‌خیز جنوب به مناطق زلزله‌زده خوزستان
مناطق نفت‌خیز جنوب برنامه مستقلی برای کارکنان قرارداد مدت موقت ندارد