09:381398/3/26

منشور حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری تصویب شد

رئیس اداره حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری ایران از تصویب منشور حسابرسی داخلی این شرکت از سوی هیأت مدیره خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید باران گر گفت: این منشور برای نخستین بار در سطح شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران تدوین و در راستای منشور آن شرکت تصویب شده است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران به عنوان نخستین شرکت در سطح شرکت ملی نفت ایران محسوب می شود که بیش از سه دهه است اداره حسابرسی داخلی دارد، افزود: این واحد با هدف اعمال کنترل های داخلی و ایجاد شفافیت بیشتر در خصوص عملکرد مدیریت ها و ادارات ستادی مجموعه ایجاد شده است.

باران گر با این توضیح که این شرکت الزام دارد بودجه ریزی خود را بر مبنای عملیاتی تنظیم کند تا در چارچوب آن به واحدهایی که درآمد زایی بیشتری دارند بودجه بیشتری تخصیص داده  شود، اظهار کرد: یکی از ارکان بودجه ریزی عملیاتی اعمال نظارت و کنترل های داخلی دقیق تر بر نحوه تخصیص این بودجه است که تدوین و رعایت منشور حسابرسی داخلی از الزامات آن است‌.

رئیس اداره حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری ایران گفت: ماموریت این واحد ارائه خدمات، اطمینان دهی و مشاوره مستقل و بی طرفانه به منظور ارزش افزایی و بهبود عملیات شرکت است و با ایجاد رویکردی منظم و روش مند به شرکت کمک می کند برای دستیابی به اهداف خود، اثربخشی فرآیندهای راهبردی، مدیریت ریسک و کنترل های داخلی را ارزیابی و بهبود بخشد.

وی افزود: منشور حسابرسی داخلی، سندی رسمی است که اهداف فعالیت حسابرسی،  اختیارات و مسئولیت های آن را تعریف کرده و دامنه فعالیت در سازمان، اختیار دسترسی به اسناد و مدارک کارکنان و دارایی های فیزیکی را مشخص و با استناد به مقررات و دستور العمل های لازم الاجراء می تواند در استقرار و نهادینه کردن حسابرسی داخلی نقش بسیار پر رنگی ایفا کند.

باران گر در زمینه آثار اجرایی و اثر بخشی منشور حسابرسی داخلی  توضیح داد: مفاد این منشور موضوعات مهمی را در بر می گیرد که می تواند به عنوان یک منبع مفید و موثر مورد استفاده قرار گرفته و در آن تاکید شده دامنه عملیات واحد حسابرسی داخلی باید به چه میزانی تعیین شود.

وی ادامه داد: این امر می تواند یکی از مولفه های  مهم و موثر در مدیریت ریسک این شرکت به شمار آید.

22842/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
حسابرسی داخلی، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ملی حفاری و دانشگاه آزاد خراسان رضوی
لزوم پایش مستمر قراردادهای ملی حفاری با استفاده از سیستم‎های نوین نرم‎افزاری
تجربیات کارکنان ملی حفاری مستند‎سازی می‎شود