11:491398/3/22

استفاده از لوله‌های RTP به‌جای لوله‌های فلزی در آزادگان جنوبی

سرپرست طرح توسعه ميدان نفتی آزادگان جنوبی از به کارگیری لوله های قابل انعطاف RTP در این طرح توسعه ای خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نصر الله زارعی از جایگزینی لوله های فلزی با لوله های قابل انعطاف “RTP” خبر داد و گفت: این طرح پس از دوماه بررسی و مطالعه لازم در پژوهشگاه صنعت نفت، در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی در حال اجرا است.

زارعی افزایش سرعت اجرا، عدم نیاز به عملیات جوشکاری و حفاظت کاتدی، سازگاری با محیط‌های آبی و خشکی و همچنین کاهش میزان هزینه ها را از جمله مزیت های لوله های قابل انعطاف، برشمرد و گفت: با توجه به اینکه طرح توسعه آزادگان جنوبی در منطقه تالاب هورالعظیم واقع شده، استفاده از لوله هایRTP می تواند تا حد قابل توجهی سرعت کار و اجرا را در منطقه آبی بالا برده و همچنین از سختی عملیات در این منطقه بکاهد. از طرفی به دلیل طول عمر ۲۵ ساله لوله هایRTP، نیازی به عملیات تعمیرات و نگهداری وجود ندارد.

وی افزود: با وجود اینکه طول هر شاخه از لوله های RTP به۴۰۰ متر می رسد اما به دلیل انعطاف پذیر بودن آنها به سهولت قابل جابه جایی و انتقال از مکانی به مکان دیگر است.

زارعی اظهار کرد: طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی با اجرا و راه اندازی تاسیسات فرآورش سیار (Skid Mounted) ، پیش از این نیز در انتقال و به کار گیری تکنولوژی های به روز دنیا نه تنها در سطح صنعت نفت بلکه در سطح کشور نیز پیشرو بوده است.

1/215215
کلمات کليدي
نصرالله زارعی، لوله های RTP، لوله های غیر فلزی انتقال پساب، طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید