13:101398/3/5
با استفاده از ناوگان عملیاتی ملی حفاری محقق شد
حفاری و تکمیل 17 حلقه چاه نفت و گاز در دو ماه نخست امسال

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری، از حفر و تکمیل 17 حلقه چاه های نفت و گاز در 2 ماه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد آل خمیس گفت: از این چاه ها هشت حلقه توسعه ای / توصیفی و 9 حلقه تعمیری تکمیلی  بوده است.

وی افزود: از مجموع  چاه های حفر شده  12 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی و چهار حلقه در قالب پروژه ای تکمیل و در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت.

آل خمیس با اشاره به اینکه در مدت پیش گفته 25 هزار و 348 متر حفاری به ثبت رسید، اظهار کرد: هم اکنون 13 دستگاه حفاری در حال جابجایی در موقعیت های عملیاتی است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: دستگاه 35 فتح از جمله دکل هایی است که پس از کاریابی به زودی در یکی از حوزه های نفتی تحت مسئولیت شرکت نفت مناطق مرکزی به کار گرفته می شود.

وی با یادآوری اینکه بر اثر بارندگی های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، فعالیت هشت دستگاه حفاری به سبب قرار گرفتن در معرض سیلاب و لزوم ایمن سازی با هماهنگی کارفرماها متوقف شد، افزود: با تلاش های به عمل آمده، شش دکل پس از چند روز مجدد در چرخه عملیات قرار گرفت و اقدام های لازم برای راه اندازی 2 دستگاه دیگر در موقعیت میدان نفتی آزادگان جنوبی در جریان است.

22789/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
آل خمیس، حفاری، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


تجربیات کارکنان ملی حفاری مستند‎سازی می‎شود
تکمیل عملیات حفاری 28 حلقه چاه‎های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال
وقوع حادثه در 26 دکل ملی حفاری به صفر رسید