13:511398/2/30

بومی‌سازی ۳۰۰ تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری کلید خورد

طرح بومی‌سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف صنعت حفاری از ابتدای امسال کلید خورد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بهنود منصورنژاد، رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این مطلب گفت: این قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ‌های سیال حفاری، دراورکس، آچارهوا، پمپ‌های گریز از مرکز، تجهیزات خدمات فنی و ابزار در گردش حفاری است.

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی حفاری ایران با ۲۵۰ سازنده قطعات و صنعتگران داخلی ارتباط کاری دارد، افزود: با برنامه‌ریزی و نیازسنجی انجام‌شده از مدیریت‌های عملیاتی و خدمات فنی‌ و مهندسی، بومی کردن تولید قطعات و تجهیزات در طول سال اسشتمرار و افزایش خواهد یافت.

رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر همکاری و تعامل موثر با مراکز علمی، پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان و مجتمع‌های بزرگ صنعتی کشور اظهار کرد: از تجهیزاتی که تاکنون به منظور این همکاری‌ها در داخل تولید شده است می‌توان به سازه دکل حفاری، دستگاه لوله مغزی سیار، پمپ سیال حفاری، ابزار دورن چاهی نمودارگیری، مجموعه کامل MWD برای حفاری جهت‌دار و سیستم سطحی نمودارگیری اشاره کرد.

منصورنژاد یادآور شد: حاصل همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و سازندگان و صنعتگران داخلی در بیش از یک دهه گذشته، ساخت و بومی‌سازی 4 هزار و ۷۵۶ قلم قطعات پرمصرف صنعت حفاری است که  این قطعات با احتساب تکثیر، افزون بر ۲۱ هزار قطعه می‌شود.

2/4/26663

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
بومی سازی، صنعت حفاری، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


تجربیات کارکنان ملی حفاری مستند‎سازی می‎شود
تکمیل عملیات حفاری 28 حلقه چاه‎های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال
وقوع حادثه در 26 دکل ملی حفاری به صفر رسید