12:001397/12/22

اعلام 5 اقدام جدید برای تسهیل عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرِژی از ایجاد تسهیلات جدید برای عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد.


امیرحسین تبیانیان در گفت و گو با خبرنگار NIOC، از اخذ مجوزهای لازم برای ایجاد تسهیلات جدید عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد و گفت: پس از بررسی و دریافت بازخوردها از مشتریان در دو ماه اخیر، 5 تسهیل جدید برای عرضه در بورس انرژی در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این اعلام شده بود واریز پیش پرداخت به صورت ریالی ممکن بوده است، افزود: بر این اساس امکان واریز پیش پرداخت 6 درصد به صورت ارزی نیز فراهم شده است.

تبیانیان اظهار کرد: برای تسویه باقیمانده وجه المعامله، خریداران می‎توانند از سازوکار‎های ارزی مورد تایید شرکت ملی نفت ایران استفاده کنند؛ در این حالت تسویه خارج از پایاپای بورس صورت می‎گیرد.

وی با بیان اینکه دوره زمانی تحویل کالا نیز افزایش پیدا کرده است، افزود: خریداران می‎توانند تا 4 ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند.

تبیانیان با اشاره به اینکه تحویل محموله در خارگ انجام می‎شود، افزود: از این پس تحویل محموله در سایر مناطق منوط به تایید شرکت ملی نفت ایران امکان پذیر است.

به گفته نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرِژی در صورت درخواست خریداران امکان تحویل محموله به صورت زمینی از مخازن نفت پالایشگاه تبریز نیز امکان پذیر شده است.

2/26099
کلمات کليدي
بورس انرژی، عرضه نفت خام
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


هفتم خردادماه؛ عرضه 2 میلیون بشکه نفت خام سنگین در بورس انرژی
هماهنگی وزارتخانه‌های نفت و امور خارجه درباره درخواست‌های نفتی ایران از اروپا
شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت‎خام و میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی ابلاغ شد