17:381397/10/26

انجام ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در نفت و گاز گچساران

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران گفت: به منظور صیانت از تولید و حفظ محیط زیست، ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران انجام شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حسین سبکبار گفت: بازسازی و اصلاحیه تغییر قطر خطوط لوله نفت ورودی ۹ حلقه چاه در تفکیک‎گر ۱۶۷ گچساران یک با موفقیت انجام شد.

وی ادامه داد: تعمیر محل نشتی خط ۴۲ اینچ، ایمن‌سازی و تعویض دو رشته خط لوله ۲۴ اینچ، تعمیر و ایمن‎سازی خط لوله ۲۶ اینچ، ایمن‌سازی و تعویض خط اصلی و خطوط همراه عبوری از دیگر اقدام‎های این اداره از ابتدای امسال تاکنون بوده است.

وی به اهم فعالیت‎های پروژه‌ای انجام شده نیز اشاره و اظهار کرد: ایمن‎سازی خطوط لوله ۸ اینچ گاز هفت حلقه چاه، ایمن‎سازی به روش غلاف‎گذاری روی خط لوله ۲۶ و ۳۰ اینچ نفت و حذف انشعاب خط لوله ۲۶ اینچ نفت نمکی، ایمن‌سازی خطوط لوله ۲۴ اینچ و تعویض خطوط لوله ۶ اینچ پساب نمکزدایی از مهم‎ترین اقدام‎هایی بوده که از سوی این اداره انجام شده است.

سبکبار تصریح کرد: اداره نگهداری و تعمیرات از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۷۵۱ درخواست کار مانند اصلاحیه‎های مهندسی، درون و برون کارخانه‎ای، تعمیرات مترقبه و پیش‎گیرانه، اتصال مجدد و جمع‌آوری چاه‎ها، عملیات حفاظت کاتدی و مهار نشتی خطوط لوله را برای حفاظت و صیانت از تولید انجام داده است.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران درباره وظایف این اداره توضیح داد: پراکندگی تاسیسات این شرکت به عنوان دومین تولیدکننده نفت در مناطق نفت‎خیز جنوب سبب شده است کار در اداره نگهداری تعمیرات و خطوط لوله نفت گچساران نسبت به دیگر نقاط از حساسیت ویژه‎ای برخوردار باشد.

سبکبار افزود: این اداره وظایفی مانند برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی و هدایت عملیات نگهداری، انجام تعمیرات اصلاحی روی خطوط لوله درون و بیرون تاسیسات، اجرای پروژه‎های غیرعمده، مطالعه و پیگیری برنامه‎های کوتاه‎مدت و بلندمدت شرکت، همکاری و هماهنگی با ادارات مهندسی عملیاتی، خدماتی، ادارات ستادی مناطق نفت‎خیز و دیگر شرکت‌های بهره‌بردار در اجرای پروژه‎های مشترک و نظارت بر حداکثر استفاده از تجهیزات، ماشین‎آلات و دیگر منابع و اطمینان از رعایت مقررات ایمنی را بر عهده دارد.

2/25748

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، خطوط لوله
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


شناسايی و ارزيابي ريسک خطوط لوله مستعد حادثه در شركت نفت و گاز آغاجاری
ضخامت‌سنجی خطوط لوله و تاسیسات فرآیندی مارون انجام شد
سهم قابل‎توجه شرکت گچساران در طرح توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفت‎خیز جنوب