09:201397/10/3

بومی‎سازی کنترل فوران چاه در مناطق نفت‎خیز جنوب

رئیس امور آموزش حفاری مناطق نفت‎خیز جنوب از بومی‌سازی کنترل فوران چاه در این مناطق خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، محمدرضا پسند به آغاز دوره تربیت مدرس در زمینه کنترل فوران چاه بر مبنای انجمن بین‎المللی کنترل فوران چاه (IWCF) اشاره کرد و گفت: با پایان این دوره که ۵۰ روز به طول می‎انجامد، کنترل فوران چاه در کشور بومی‎سازی می‎شود.

وی افزود: در این دوره آموزشی ۱۲ نفر از متخصصان، کارشناسان و کارشناسان ارشد اداره مهندسی و عملیات حفاری با فراگیری مباحث مختلف تئوری و عملی، مهارت‎های لازم برای بومی‎سازی فوران چاه را دریافت خواهند کرد.

رئیس امور آموزش حفاری مناطق نفت‎خیزجنوب اظهار کرد: اطلاعات عمومی، کنترل فوران، معادلات فشار حاکم بر چاه، روند مرحله به مرحله کنترل چاه، ابزارآلات تجهیزات کمکی، فرم‎های کنترل و کشتن چاه، مشکلات چاه هنگام فوران، کار با دستگاه، حفارکردن با تغییر پارامتر و آشنایی و نحوه فعالیت با دستگاه شبیه‎ساز از مهم‎ترین مسائل این دوره آموزشی است.

پسند با اشاره به این‎که فرصت مطالعاتی و حضور در مناطق عملیاتی از دیگر برنامه‎های این دوره آموزشی است افزود: با برگزاری این دوره برای نخستین بار کنترل فوران چاه در سطح کشور بومی‎سازی می‎شود.

2/3/25643

 
کلمات کليدي
فوران چاه، مناطق نفت خیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


برگزاري دوره كنترل فوران چاه با استاندارد IWCF در مركز آموزش محمودآباد
همکاری مناطق نفت‎خیز جنوب با دستگاه‎های اجرایی خوزستان
  • 1397/9/6 سه‌شنبه همکاری مناطق نفت‎خیز جنوب با دستگاه‎های اجرایی خوزستان
    مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از همکاری این شرکت با مدیریت بحران استانداری و دستگاه‎های اجرایی خوزستان به‎منظور عمل به مسئولیت‎های اجتماعی و خدمت‎رسانی به مردم اهواز در پی مشکلات به‌وجود آمده از بارندگی‎های اخیر خبر داد.
مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز 3 راه‌اندازی شد