افزایش بهره‎وری و تولید تکنولوژی‎های جدید؛ اولویت پژوهشی مناطق نفت‎خیز جنوب

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: افزایش بهره وری، تولید تکنولوژی های جدید و بهبود تکنولوژی های موجود اولویت فعالیت های پژوهشی این شرکت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی، روز چهارشنبه (۲۸ آذرماه) در آیین گرامیداشت هفته پژوهش گفت: پژوهش شالوده همه کارهاست و هزینه آن نیز نوعی سرمایه‌گذاری است، اما باید به سمت و سویی برویم که اجرای پروژه‌های پژوهشی اهداف سازمان را محقق کند.

وی افزود: با وجود این‌که صنعت نفت یک صنعت بین‌المللی است، اما باید بخش‌هایی از آن مطابق با شرایط مناطق نفت‌خیز بومی‌سازی شود، بنابراین رویکردی که مناطق نفت‌خیز جنوب دارد و در گذشته نیز بوده، استفاده از امور پژوهشی برای خلق فناوری‌های نو است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه تاکنون در صنعت نفت به‌ویژه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب فعالیت‌های بسیار مهمی در حوزه پژوهش انجام شده است، گفت: با همکاری کارشناسان این شرکت رویکرد جدیدی در حوزه پژوهش تدوین شده است تا فرآیند تصویب خواهی پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها و مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌های نفت‌خیز کشور دارای ظرفیت‌های زیادی هستند که این ظرفیت در کمتر جایی وجود دارد و از همه آنها برای همکاری با این شرکت دعوت به عمل می‌آید.

3/25585

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، هفته پژوهش
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 انجام تعمیرات اساسی واحد یک کارخانه گاز و گاز مایـع ۷۰۰
شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب مراکز پژوهشی بومی را تقویت می‌کند
مناطق نفت‎خیز رزق 80 میلیون نفر را می‎دهد، نباید سلیقه‎ای عمل کرد/ یک شهروند عادی می‎شوم، از خوزستان بیرون نمی‎روم
  • 1397/8/13 يكشنبه بیژن عالی‎پور: مناطق نفت‎خیز رزق 80 میلیون نفر را می‎دهد، نباید سلیقه‎ای عمل کرد/ یک شهروند عادی می‎شوم، از خوزستان بیرون نمی‎روم
    هر کاری کنید بیژن عالی‎پور شخصیتی خاص دارد، ساده و صمیمی! دقیقا همانطور که از شخصیت جنوبی‎ها انتظارش را دارید ، ساعت 18 قرار مصاحبه داریم، مکان مصاحبه هم در ساختمان 5 طبقه معروف شهر اهواز واقع در نیوساید هست، ساختمانی که ستاد بزرگترین شرکت بهره برداری نفت در ایران است و اگر بگوییم یکی از 5 ساختمان مهم اقتصادی در کشور است سخن گزافه ای نگفته‎ایم. پیشتر از آقای عالی‎پور شنیده بودم زمانی که مدیر مهندسی و ساختمان شرکت بوده، خود این ساختمان را ساخته است. حدود یک ساعت با تاخیر حاضر می‎شود، عذرخواهی می‎کند اما بلافاصله می‎گوید اجازه دهید تا قبل از هرچیز کارتابل را بخوانم، بعد از حدود یک ربع مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب که این روزها به سبب قانون جدید بازنشستگی آخرین روزهای مسئولیت را می‎گذراند، آماده مصاحبه می‎شود.