تعمیر مخزن ذخیره‌سازی ۲۶۰ هزار بشکه‎ای در شرکت آغاجاری

مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری از تعمیر و بازسازی مخزن ذخیره‎سازی ۲۶۰ هزار بشکه‌ای واحد بهره‎برداری شماره ۴ این شرکت با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‎های موجود و صرفه‎جویی در هزینه‎ها برای نخستین بار خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا گودرزی با بیان این‎که این مخزن با تلاش کارکنان این شرکت و بخش خصوصی انجام شد، گفت: ایمن‎سازی، تعویض نقاط لوله آسیب‌دیده گاز خروجی و سیستم گاز مخزن نمکدار، تأمین و نصب شیر خلأشکن، تأمین خطوط لوله و شیر کنترل ۲ اینچ برای انجام اصلاحیه تأمین گاز پتویی مخزن، جوشکاری و تعمیر مهار انکریمانی، تعمیر خط لوله ٣٠ اینچ گاز خروجی مخزن و شیر دروازه‎ای ۳۰ اینچ به سمت مشعل‎های جدید و قدیم از اقدام‎های انجام شده در این مخزن است.

وی با بیان این‎که این عملیات با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‎های موجود و صرفه‎جویی در هزینه‎ها انجام شد، اظهار کرد: در فاز نخست، نصب مسدودکننده روی خطوط لوله ورودی و خروجی، فرآیند بخارزنی، تصفیه رسوبات برای بازیافت، انتقال شیرآلات ایمنی برای بازرسی دوره‎ای به اهواز و نصب داربست تا ارتفاع ١٢ متر انجام شد.

گودرزی افزود: در فازهای دوم و سوم این عملیات نیز ستون‎های پنج ضلعی به ارتفاع ١٢ متر، تعویض صفحه نگهدارنده، گلبرگ‎های سقف، خورشیدی بدنه و خرپاهای پنج ضلعی دیواره و کف مخزن تعمیر و بازسازی شد.

مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: تعمیر و بازسازی این مخزن با مشارکت کارکنان شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری، افزون بر بهینه‎سازی فرآیند ذخیره‎سازی نفت، سود و صرفه اقتصادی فراوانی را برای این شرکت به همراه داشت.

2/25171


منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، تعمیر مخزن
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


فلرینگ چاه‎های نفتی آغاجاری صفر می‎شود
  • 1397/11/17 چهارشنبه فلرینگ چاه‎های نفتی آغاجاری صفر می‎شود
    مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: هم اكنون فقط در ميدان رگ سفيد و آغاجاري مقاديري گازسوزي وجود دارد كه طي پروژه اي كه با هلدينگ خليج فارس امضا شده، فلرينگ اين دو ميدان هم حل می شود.
ساخت تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی در نفت و گاز آغاجاری
توزیع 5 هزار بسته آموزشی از سوی شرکت آغاجاری در مناطق محروم