مدیرعامل شرکت متن:
استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه مکران مدنظر است

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه منطقه مکران و اجرای طرح انتقال نفت گوره - جاسک خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی شامگاه یکشنبه (8 مهر 1397) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تاسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه گفت: طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت در بندرجاسک بخشی از پروژه انتقال نفت گوره - جاسک است؛ پروژه‌ای که با تاکید مقام معظم رهبری و دولت با جدیت پیگیری می‌شود و به توسعه کشور در بخش جنوب شرقی می‌انجامد.

وی افزود: افزون بر توسعه این بخش، تنوع‌بخشی به نقاط صادرات نفت و تامین خوراک واحدهای پایین‌دستی نیز در این طرح هدف‌گذاری شده است.

دهقانی، سرمایه کل طرح انتقال نفت گوره - جاسک و تاسیسات جانبی آن را ۲ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این طرح مشتمل بر احداث حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، پنج ایستگاه پمپاژ درون راهی، تجهیزات اندازه‌گیری و مکانیکال، احداث مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است.

وی با توجه به اهداف اجرای این طرح راهبردی ابراز امیدواری کرد این طرح در زمانبندی تعیین شده به سرانجام برسد و به‌ بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت‌های داخلی در کشور کمک کند.

2/25174


منبع: شانا


کلمات کليدي
جاسک، مکران، تورج دهقانی، شرکت مهندسی و توسعه نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 توسعه اجتماعی در غرب کارون با حمایت صنعت نفت دنبال می‎شود
 موانع اجرای خط لوله تامین گاز نیروگاه غرب کارون بررسی شد
اولویت شرکت متن استفاده از توان سازندگان داخلی است