14:251397/7/4
به قلم مسعود زهدی
کتاب «اقتصاد قراردادها» منتشر شد

کتاب اقتصاد قراردادها با محوریت امکان سنجی طرح ها، رژیم های مالی، فنی و حقوقی قراردادها منتشر شد.


به گزارش NIOC، کتاب " اقتصاد قراردادها" به قلم مسعود زهدی؛ عضو هیئت حل اختلاف قراردادهای نفتی و مدرس دوره های آموزشی نفتی منتشر و به بازار کتاب‌های تخصصی و حرفه‌ای صنعت نفت عرضه ‌شد.

در این کتاب گفته شده که طراحی یک مدل مناسب قراردادی و تحریر صحیح و کامل رژیم های مالی، فنی و حقوقی یک قرارداد به نحوی که ضمن پوشش تمامی جوانب مرتبط با شرح کار و موضوع معامله مورد نظر، تمام انتظارات و اهداف طرفین آن را تامین کند، مستلزم فراگیری روش ها و فنونی است که هر یک از طرفین انجام یک معامله را قادر سازد به درستی ابعاد مختلف کار را تحلیل و بررسی کنند.

کتاب اقتصاد قراردادها که در برگیرنده فنون تحلیلی و مطالعاتی مورد نیاز برای انجام یک معامله تجاری است، می تواند به عنوان یک دستورالعمل کارا، طرفین انجام یک معامله را در فرآیند بررسی و تحلیل موضوع مورد معامله، ارزیابی آثار و پیامدهای آن، تدوین مدل قراردادی مناسب با موضوع مورد نظر، تحلیل منطقی مدل های قراردادی ارائه شده و اصلاح صحیح مواد پیش نویس آنها، پیش بینی موانع محتمل در مسیر انجام معامله و سایر نگرانی های موجود در زمان انعقاد یک قرارداد، راهنمایی کند.

شرکت ها، موسسات تجاری، بانک ها، نهادهای مالی، متقاضیان اخذ تسهیلات مالی و اعتباری و به طور کلی تمامی افرادی که با مقوله ارزیابی و امکان سنجی طرح های پیشنهادی سرو کار دارند می توانند از این کتاب بیشترین بهره را ببرند.

گفتنی است، مسعود زهدی، پیش تر نیز تالیفاتی داشته است که مجموعه کتب روش های مالی و حسابداری در قراردادهای بیع متقابل و بین المللی و ساختار قراردادهای بین المللی سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز و 9 جلد کتاب از مجموعه تخصصی و حرفه‌ای روش‌های مالی، حسابداری و اقتصادی رایج در عرصه صنعت نفت بین‌الملل و ... از جمله آنهاست.

1/25129

کلمات کليدي
کتاب، مسعود زهدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


کتاب پژوهش‌های نوین در حوضه زمین‌شناسی نفت و گاز دریای خزر منتشر شد
کتاب «کنترل‎های داخلی اسناد مالی، تجاری، خریدها، قراردادها و دارایی‎ها» منتشر شد
کتابی با موضوع مهار فوران چاه 147 رگ‎سفید رونمایی می‎شود