09:561396/3/6

هشتمین گردهمایی ایثارگران منطقه ویژه پارس برگزار شد

هشتمین گردهمایی ایثارگران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و اختتامیه هفتمین جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس در منطقه ویژه پارس برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هشتمین گردهمایی ایثارگران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و اختتامیه هفتمین جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جانشین سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، امام جمعه عسلویه و دیگر مسئولان محلی در سالن آمفی تئاتر منطقه ویژه پارس برگزار شد.

ایوب بنوی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت سید الشهداء سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این مراسم ضمن تبریک سالروز فتح غرور آفرین خرمهشر، گفت: سوم خرداد ماه روزی با شکوه در تاریخ ایران اسلامی است که حفظ و نشر ارزش های این رویداد بزرگ و تاریخی بسیار حایز اهمیت است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت سیدالشهداء بیان کرد: گرامیداشت این روز خجسته در تاریخ ایران اسلامی ادای دین به کسانی است که ایثارگونه در برابر رژیم صدام مقاومت کردند و ملت ایران برای همیشه تاریخ مدیون خون پاک شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است.

بنوی با بیان اینکه هفتمین جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس منطقه ویژه با همکاری روابط عمومی های منطقه سه صنعت نفت، روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان و حوزه مقاومت بسیج حضرت سید الشهداء برگزار شده است، تصریح کرد: در این جشنواره 15 گروه هنری از 8 استان کشور (استان های بوشهر ،فارس،کهگیلویه و بویر احمد،خوزستان،کرمان،یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان) که در حوزه دفاع مقدس فعالیت می کردند در این جشنوراه حضور یافتند.

دبیر هفتمین جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس  با بیان اینکه این جشنواره در راستای رسالت ها و ماموریت های سازمان منطقه ویژه پارس و با تاکید مدیر عامل سازمان برگزار شده است، اظهار کرد: پس از انتشار فراخوان این جشنواره در اسفند ماه 1395 نزدیک به 75 اثر نمایشی در بخش های خیابانی و صحنه ای به دبیرخانه رسید که پس از بازبینی توسط هیئت بازبینی،9 اثر در بخش صحنه ای و 6 اثر در بخش خیابانی به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.

سرهنگ حمید خرم دل؛ جانشین فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر نیز در این آیین گفت: صدام به بهانه و ادعای مالکیت بر خوزستان به  ایران چشم دوخته بود و تصور وی بر این بود که سه روزه می تواند ایران را فتح کند اما نه تنها نتوانست این هدف را محقق کند بلکه بعد از آن و به ویژه پس از فتح خرمشهر به فکر حفظ مرزهای خود بودند.

جانشین فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه فتح خرمشهر فتح خاک نیست، تاکید کرد: فتح خرمشهر فتح ارزش های اسلامی است و آزاد سازی خرمشهر  با اتحاد و همدلی سپاه و بسیج و عموم مردم همیشه در صحنه آزاد و به آغوش وطن بازگشت.

سرهنگ خرم دل  افزود: همه نیروهای نظامی و انتظامی کشور اعم از ارتش، بسیج و سپاه و نیروی انتظامی در خدمت ارتقای امنیت کشور هستند و امنیت امروز ما در کشور حاصل خون پاک شهدای گرانقدر است به طوری که همچنان نیز شهدای بسیاری تقدیم نظام و انقلاب شده است.

شماره خبر: 19989/3

کلمات کليدي
منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ایثارگران، بسیج
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


برنامه‎های زیست محیطی منطقه ویژه پارس تشریح شد
  • 1398/3/26 يكشنبه برنامه‎های زیست محیطی منطقه ویژه پارس تشریح شد
    رئیس محیط‌زیست منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از اجرای پروژه احداث مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه عسلویه در این منطقه خبر داد و به تشریح اهداف و برنامه‎های زیست‎محیطی این منطقه در سال‎های اخیر پرداخت.
منطقه ویژه پارس، میزبان رزمایش سراسری مدیریت بحران
سومین بازار تکنولوژی و نوآوری در صنعت نفت،گاز و پتروشیمی برگزار می‌شود