14:001391/9/25
به همت متخصصان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی و در سال تولید ملی
ساخت بیش از 1000 قطعه کاربردی در نفت و گاز زاگرس جنوبی بومی شد

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از تولید بیش از هزار قطعه مورد نیاز این شرکت، به همت متخصصان داخلی خبر داد.


ابوالحسن محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در سال جاری که سال "تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نام گرفته است، بر مقوله تولید ملی تمرکز کرده است؛ به طوری که در هشت ماهه ابتدای امسال، بیش از 1000 قطعه موردنیاز توسط کارکنان متخصص این شرکت ساخته شده است.
وی به فعالیت های تعمیراتی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی اشاره کرد و گفت: تعمیر توربین های ایستگاه تقویت فشار گاز نار، تعمیر توربین TB5000 و تعمیرات گسترده خطوط لوله از شاخص ترین اقداماتی بود که در سال جاری صورت گرفت.
محمدی ادامه داد: تعمیر توربین پنج مگاواتی TB5000 توسط کارکنان شرکت و با صرفه اقتصادی بسیاری انجام شد به طوریکه با وجود درخواست حدود یک میلیارد تومان برای تعمیر این توربین از سوی شرکت های متقاضی، تعمیر این توربین با کمتر از 100 میلیون تومان هزینه صورت گرفت.
تشکیل کارگروه های ویژه برای توسعه ساخت داخل
مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی که پیشتر نیز در گفت و گو با NIOC، از تشکیل کارگروه های ویژه به منظور شناسایی منابع داخلی و توسعه ساخت داخل در این شرکت خبر داده بود، با تاکید بر ضرورت توسعه تولید ملی، اظهار داشت: فعالیت این کارگروه ها به نحو مطلوبی ساماندهی شده است؛ به طوریکه با کسب شناخت درست منابع و نیروهای داخلی، هم اکنون بیشتر قطعات مورد نیاز این شرکت از طریق مهندسی معکوس تولید می شود و کارگاه های مرکزی بیش ازگذشته فعال شده اند.
محمدی ساخت شیرهای توپی به روش FORGING را از جمله اقدامات قابل توجه متخصصان زاگرس جنوبی در سال جاری عنوان و اذعان کرد: این شیرها از نظر کیفیت و نشت بندی بسیار بهتر از نمونه های خارجی آن هستند.
به گفته محمدی، اداره خدمات فنی چاه های زاگرس جنوبی در سال جاری، 382 عملیات در حوزه آزمایش بهره دهی چاه ها، مهندسی نفت، خدمات سرچاهی و درون چاهی و ... انجام داده است.
افزایش 10 درصدی تولید گاز در نیمه اول امسال
وی، فعالیت های گسترده این شرکت را در حوزه های مختلف مورد اشاره قرار داد و گفت: با وجود گستردگی و پیچیدگی کار در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی، تولید گاز در این شرکت در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 10 درصد افزایش یافت.
محمدی، فعالیت های انجام شده در زمینه تعمیرات و افزایش تولید در نفت و گاز زاگرس جنوبی را مرهون تلاش بی وقفه کارکنان این شرکت دانست و تصریح کرد: با توجه به سختی کار به خصوص در ایام تعمیرات (6 ماه نخست سال)، با مرخصی بسیاری از کارکنان موافقت نشد و افراد معمولا بیش از 12 ساعت مشغول به کار بودند.
وی خاطرنشان کرد: کارکنان صنعت نفت با جدیت و پشتکار و به منظور مقابله با مشکلات و تحریم ها، از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند و لازم است قدردان زحمات این عزیزان باشیم.  شماره خبر: 4- 9934 
عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
ابوالحسن محمدی، تولید ملی، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، تولید گاز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


2 حلقه چاه منطقه عملیاتی سروستان و سعادت آباد به بهره‎برداری رسید
زاگرس جنوبی امسال ٤٧ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است
شرایط سخت مانع استمرار تولید و خدمت‎رسانی نفت و گاز شرق نیست/ تامین داخل 85 درصدی قطعات مورد نیاز