15:301397/10/3
به‎وسیله ناوگان شرکت ملی حفاری محقق شد
ثبت 142 هزار متر حفاری چاه‎های نفت و گاز در 9 ماه نخست امسال

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از ثبت 142 هزار و 450 متر حفاری در بخش های خشکی و دریا بوسیله ناوگان این شرکت در مناطق نفتخیز کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری، محمد آل خمیس در توضیح بیشتر در این باره اظهار کرد: در این مدت متخصصان و کارکنان عملیاتی این شرکت موفق به حفر و تکمیل 105 حلقه چاه های نفت و گاز در 9 ماه سال جاری بوسیله ناوگان این شرکت شدند.

وی افزود: از تعداد چاه های حفر شده 47 حلقه توسعه ای و 58 حلقه تعمیری بود که 73 حلقه آن در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دو حلقه در حوزه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران حفر و تکمیل شد.

آل خمیس گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه همچنین شش حلقه چاه در مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره، 14 حلقه در طرح های توسعه ای شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و 10 حلقه در قالب پروژه حفاری و تکمیل شد.

سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار کرد: از مجموع تعداد چاه ها و متراژ حفاری در مدت پیش گفته، هفت حلقه چاه و 15 هزار و 551 متر حفاری مربوط به آذرماه است.

 وی افزود: در این مدت عملیات حفاری دو حلقه چاه اکتشافی نیز با به کارگیری دکل های حفاری 32 و 33 فتح در دو منطقه خنج در استان فارس و شادگان در استان خوزستان آغاز شد و این در حالی است که هم اکنون دستگاه 74 فتح برای حفر یک حلقه چاه اکتشافی دیگر برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران آماده می شود.

آل خمیس گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان سختکوش این شرکت در بخش های عملیاتی، فنی و پشتیبانی در 9 ماه امسال حفاری 10 حلقه چاه  79 روز زودتر از برنامه پیش بینی شده از سوی کارفرما به اتمام رسید که یک حلقه آن در آذرماه با چهار روز جلوافتادگی تحقق یافت.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک شرکت ملی حفاری 72 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین در تملک دارد که از این تعداد 69 دکل خشکی و سه دکل دریایی است.

2/4/25685
کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل خمیس
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


صرفه‌جویی ۷۷ کیلو وات برق در ساعت در شرکت ملی حفاری ایران
منشور حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری تصویب شد
ضرورت توجه ویژه به انضباط مالی و اداری در شرکت ملی حفاری