16:571397/10/1

تحقق برنامه‎های تولید نفت و گاز با چرخش مته‎های حفاری

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، صنعت حفاری را بازوی توانمند صنعت نفت در دستیابی به اهداف دانست و گفت: چرخش مته حفاری و حفر و تکمیل چاه‎های نفت و گاز به تحقق برنامه‎های تولید منتج می‎شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدعبدالله موسوی امروز (شنبه، اول دی‎ماه) در آیین بزرگداشت سی‌ونهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری گفت: سخت‎کوشان صنعت حفاری افتخار می‎کنند که در چهار دهه گذشته با دانش و توان فنی داخلی توانستند این شرکت را به یکی از نمادهای استقلال کشور تبدیل کنند.

وی اظهار کرد: لازم است همسو با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی، عزم خود را جزم کنیم تا با توجه به شرایط حساس کنونی بتوانیم مانند گذشته نقش خود را در فرآیند تولید نفت به خوبی ایفا و با استفاده بهینه از ظرفیت‎ها و امکانات موجود، افزون‎بر ارتقای بازدهی کار، اهداف کلان شرکت ملی نفت ایران را محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به این‎که این شرکت نقش بسزایی در پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور ایفا کرده است، افزود: صنعت حفاری با حفر چاه‎های نفت و گاز، مرکز انتقال اطلاعات مخازن هیدروکربوری از اعماق زمین به سطح برای تصمیم‎گیری متخصصان صنعت نفت درباره استحصال نفت و گاز است.

وی حفاری ۴ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه‎های نفت و گاز با بیش از ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار متر و افزون بر ۱۶۵ هزار عملیات جانبی و خدمات فنی و مهندسی را از افتخارات شرکت ملی حفاری در چهار دهه گذشته برشمرد و ادامه داد: این شرکت توانسته در سال‎های اخیر در بسیاری از پروژه‎های ملی مانند پارس جنوبی، آزادگان، یادآوران، آذر و دیگر میدان‌های نفت و گاز نقش‎آفرینی و نیازهای شرکت‎های متقاضی را تامین کند.

مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران این شرکت را سازمانی پیشرو در حمایت از سازندگان داخلی به منظور تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت حفاری دانست و گفت: در نتیجه تعامل و همکاری میان متخصصان شرکت و سازندگان داخلی بسیاری از قطعات پرمصرف و تجهیزات کاربردی این صنعت پیچیده همسو با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی بومی‎سازی شده است.

وی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری دارای بزرگ‎ترین ناوگان حفاری است که در بخش عملیات، ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی سبک، سنگین و فوق سنگین دارد و بخش عمده‎ای از عملیات حفاری چاه‎ها را انجام می‌دهد و در بخش فنی و مهندسی که مشتمل بر بیش از ۲۰ نوع خدمات تخصصی است، از ابتدای عملیات حفاری تا هنگام بهره‎برداری از چاه‎ها با ماشین‎آلات و تجهیزات به متقاضیان اعم از شرکت‎های دولتی و خصوصی خدمات لازم را ارائه می‎‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: نگاهی به توفیقات به دست آمده، مسئولیت برنامه‎ریزی و راهبرد آینده این شرکت را دو چندان می‎کند و برهمین اساس و برای پاسخگویی به نیازهای کشور و متناسب با برنامه‎های صنعت نفت، جدول کاری مدونی ترسیم شده است. پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت به عنوان اولویت اول، روزآمدسازی مجموعه کامل حفاری و خدمات جانبی، توسعه بازارهای هدف، مدیریت جهادی، افزایش بازدهی کار و بهره‎وری، حمایت از ساخت داخل و تقویت شرکت‎های دانش‎بنیان و مراکز علمی و پژوهشی از جمله سرفصل‎های این جدول کاری است.

وی گفت: اصلاح ساختار، پروژه‎محوری و بهینه‎سازی هزینه‎ها، شناسایی و اولویت‎بندی فناوری‎های مورد نیاز و فرآیندنگری، بخش دیگری از سرفصل‎های این جدول کاری است.

2/25684

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


صرفه‌جویی ۷۷ کیلو وات برق در ساعت در شرکت ملی حفاری ایران
منشور حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری تصویب شد
ضرورت توجه ویژه به انضباط مالی و اداری در شرکت ملی حفاری