09:181397/7/16

فراخوان نیازهای پژوهشی سال 1397 شرکت ملی حفاری اعلام شد

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از اعلام فراخوان نیازهای پژوهشی سال 1397 این شرکت در 2 بخش پروژه های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی عبدالهی در این باره گفت: مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت برای بهره مندی هر چه بیشتر از توانمندی های علمی - پژوهشی و اجرایی مراکز دانشگاهی در انجام تحقیقات مرتبط با صنعت حفاری و هم افزایی میان صنعت و دانشگاه با هدف رفع نیازهای ضروری شرکت، نیازهای خود را در 2 قالب پروژه های پژوهشی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری فراخوان می کنند.

وی در خصوص پروژه های پژوهشی توضیح داد: بر اساس نیاز سنجی های به عمل آمده در سطح  شرکت پس از بررسی های کارشناسی و تصویب شورای عالی پژوهش، فهرست پروژه های پژوهشی مورد نیاز شامل 6 پروژه نهایی و بر روی سایت شرکت در بخش پژوهش و فناوری قرار گرفت.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در زمینه پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری اظهار کرد: در این ارتباط نیز در پی هماهنگی با معاونت های مدیرعامل، نیازسنجی و دریافت موضوعات کاربردی مختلف جهت طرح موارد قابل اجرا در سطح تحصیلات تکمیلی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نتیجه جمع بندی در این راستا، 47 موضوع پایان نامه با حفظ اولویت های پژوهشی شرکت در رشته های مهندسی نفت (حوزه بالا دستی)، فنی و مهندسی، زیست محیطی و پسماند و مدیریت مالی تعریف شد.

عبدالهی گفت: در این بخش محدودیت زمانی برای دریافت پیشنهادات تعیین نشده و  اساتید و دانشجویان علاقه مند می توانند در صورتی که موضوع مربوط پیش از این توسط پژوهشگر دیگری نهایی نشده باشد، پس از تکمیل فرم مشخص شده پیشنهادی تحصیلات تکمیلی، فرم الف (قابل دریافت از طریق سایت شرکت ملی حفاری ایران در بخش پژوهش و فناوری) و ارسال کتبی آن همراه با نامه رسمی از دانشگاه به این مدیریت، در فرا خوان علمی پژوهشی شرکت کند.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران افزود: این مدیریت در  سال های گذشته، بیش از 375 عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی را مورد حمایت قرار داد که به تولید دانش در بخش های مختلف شرکت انجامید و به همین منظور در این فرا خوان، با تعریف گردش کار جدید، تلاش در جهت دهی خروجی پایان نامه ها به سمت رفع نیازهای اولویت دار شرکت، هدف گذاری و مورد اهتمام واقع شده است.

عبدالهی در خصوص نحوه ارزیابی پروپوزال های دریافتی هر 2 بخش اظهار کرد: ذکر عنوان یک پروژه یا پایان نامه در این فراخوان و یا ارایه پیشنهاد از سوی یک مجموعه علمی دانشگاهی به هیچ وجه نشانه تعهد در انعقاد قرارداد نیست و موافقت نهایی با پروپوزال های ارایه شده منوط به اعلام نظر کمیته های تخصصی و پیروی از کلیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی در سطح این شرکت و شرکت ملی نفت ایران است.

21776/4

کلمات کليدي
حفاری، پژوهش، فراخوان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


لزوم پایش مستمر قراردادهای ملی حفاری با استفاده از سیستم‎های نوین نرم‎افزاری
تکمیل عملیات حفاری 28 حلقه چاه‎های نفت و گاز در سه ماه نخست امسال
وقوع حادثه در 26 دکل ملی حفاری به صفر رسید