23:211397/7/8
مدیرعامل شرکت متن:
استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه مکران مدنظر است

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه منطقه مکران و اجرای طرح انتقال نفت گوره - جاسک خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی شامگاه یکشنبه (8 مهر 1397) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تاسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه گفت: طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت در بندرجاسک بخشی از پروژه انتقال نفت گوره - جاسک است؛ پروژه‌ای که با تاکید مقام معظم رهبری و دولت با جدیت پیگیری می‌شود و به توسعه کشور در بخش جنوب شرقی می‌انجامد.

وی افزود: افزون بر توسعه این بخش، تنوع‌بخشی به نقاط صادرات نفت و تامین خوراک واحدهای پایین‌دستی نیز در این طرح هدف‌گذاری شده است.

دهقانی، سرمایه کل طرح انتقال نفت گوره - جاسک و تاسیسات جانبی آن را ۲ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این طرح مشتمل بر احداث حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، پنج ایستگاه پمپاژ درون راهی، تجهیزات اندازه‌گیری و مکانیکال، احداث مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است.

وی با توجه به اهداف اجرای این طرح راهبردی ابراز امیدواری کرد این طرح در زمانبندی تعیین شده به سرانجام برسد و به‌ بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت‌های داخلی در کشور کمک کند.

2/25174


منبع: شانا


کلمات کليدي
جاسک، مکران، تورج دهقانی، شرکت مهندسی و توسعه نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


هدف راهبردی متن، استفاده حداکثری از توان و ظرفیت‎های داخلی است
ضرورت همفکری و تلاش همگانی برای دستیابی به اهداف توسعه‎ای
تولید تجمعی میدان مشترک آذر از مرز ۲۰ میلیون بشکه گذشت